zakladatelka SAT NAM

JANA BALIHAROVÁ

Jóga je pro mne život a život je jóga. Kromě zdravého pohybu, harmonizace těla, dechu i mysli mi poskytuje prostor, ve kterém mohu lépe naslouchat a rozumět sama sobě, ostatním i světu kolem. Jak v sobě ve světe rychlého tempa a změn nacházet vnitřní klid a jak žít se sebou i se svým okolím v harmonii.

Jmenuji se Jana Baliharová. Vystudovala jsem lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a několik let jsem se věnovala vnitřnímu lékařství. Po mateřské dovolené jsem ale potřebovala se svým životem naložit jinak. Hledala jsem cestu, jak žít zdravěji, spokojeněji, vědoměji a jak se stát dobrým průvodcem životem pro své dvě dcerky. Mou cestu zkřížila jóga.

Setkala jsem se s ní poprvé v roce 2009 a od té doby provází můj život s postupně zvyšující se intenzitou. Putování s jógou mne nakonec zavedlo až k jejímu hlubšímu studiu kurzu pro trenéry B na České akademii jógy (akreditačně pod FTVS Univerzity Karlovy Praha), kde nyní také vyučuji. Sdílení jógové cesty se postupně rozrůstalo, a tak se dnes setkáváme při józe ve studiu Sat Nam.

Mezi ty, kteří mne po stránce jógy ovlivnili, patřili či patří Míla Sávitrí Mrnuštíková, Lenka Oravcová, manželé Hoškovi, Roman Kepka, Bija Bennettová, sv. Vishwandanda a vlastně všichni, kteří inspirovali můj život. Mezi ty patří Ramana Mahariši, Paul Brunton, Eduard Tomáš, Rudolf Skarnitzl, Eckhart Tolle, Will Bowen…., ale i mnoho těch, jejichž jména nejsou veřejně tak známá, ale jejich zásluha na cestě neméně důležitá… má rodina, nejbližší přátelé a konec konců všichni lidé kolem mne, protože interakcí s okolím se člověk nejvíce dozví sám o sobě.

Těm všem děkuji!

o lekcích

Lekce je zahajována kratší úvodní relaxací, kdy se můžeme naladit na prožitky a potřeby svého těla a mysli. Následují průpravné cviky v duchu jógové terapie, které připravují tělo na sestavy ásan. Ty jsou věnovány konkrétnímu tématu – sestavy pro zdravá a pružná záda, sestavy pro uvolnění beder a kyčlí, orgánové sestavy, sestavy pro harmonizaci čaker a jiné podle potřeb a pokročilosti skupiny. V závěru lekce se věnujeme práci s dechem, koncentračním a relaxačním technikám, které zklidňují mysl a umožňují se krůček po krůčku dotknout prožitku vnitřní spokojenosti.

Mým vřelým přáním a záměrem během lekcí je, pomoci Vám naučit se lépe vnímat, chápat své tělo a mysl…protože věřím, že kdo se naučí vnímat správně své tělo a mysl, může nacházet cesty ke zdraví a žití v rovnováze…nacházet cestu životem v souladu s voláním své duše.

Jana Konečná

lektorka jógy

Jóga je podle mě objevnou životní cestou – jógová cvičení zakoušíme totiž i v běžném životě např. při svém osobní zjištění, že neumím odpočívat (a porušuji tak princip “nenásilí” vůči sobě) a v mnohých dalších situacích, které život přináší. Právě díky józe můžeme začít své návyky a vzorce chování postupně vidět v čirém světle – tedy i je měnit a vědomě rozhodovat, kterou cestičkou se chceme vydat. V lekcích jógy se primárně zaměřuji na tělo – jeho rozhýbání, přijetí a co nejhlubší navnímání.

Práce s myslí se postupně přidává skrze uvolnění fyzického napětí, zklidnění toku myšlenek a reakcí na koncentrační techniky. Otisky duše můžeme zachytit po zklidnění mysli během okamžiků “napojení se na jednotu” (ať už jí říkáme “Bůh”, “Vesmír”, “Matka příroda” či jinak).

V praxi se tedy můžete těšit na kratší úvodní relaxaci či zklidnění, následují průpravné cviky, které tělo rozehřejí, uvolní, rozcvičí či posílí a připravují nás na sestavu ásan (jógových pozic s delší výdrží). V lekci bývají pravidelně zařazována pránájámická cvičení (práce s dechem a energií), cvičení smyslů, koncentrační nebo meditační techniky. Lekce je zakončena závěrečnou relaxací a možností pobýt společně u čaje.

jana.konecne@gmail.com, tel: 737 655 865

Ája kykal Csöszová

lektorka jógy

Józe se věnuji už od dětství, prošla jsem různými styly a poznala různé učitele. Za posun na mé cestě děkuji manželům Hoškovým, u kterých jsem kdysi začínala, Růžence Moravcové, díky které jsem poznala jemnost v józe, Tomáši Bezděkovi za první setkání s čchi kungem a s meditací, Sabině Kočové za otevření třetího oka a zkušenost s kundalini jógou, Janě Baliharové za dokonalost v hatha józe, Sanpriye Vendy za neuvěřitelnou energii, kterou mě oslovila, 

Míle Savitrí za její přednášky, Martině Korálové, za její životní energii, kterou mě vyexcitovala k akci a mnoha a mnoha dalším a zejména autorům a autorkám, kteří mě na stránkách svých knih naučily mnohé poznání, učitelům, se kterými jsem se sice osobně nesetkala a přece mě oslovili. (Miranda Gray, Milan Polášek, Jógananda, Jaroslav Dušek, Paolo Coelho, Eduard Tomáš, …)Jsem certifikovaná lektorka jógy a gravidjógy. Kurz pro lektory třetí třídy jsem absolvovala u České akademie jógy, kurz pro druhou třídu v rámci Dům jógy v Praze na Andělu. V současné chvíli se věnuji pouze lekcím jógy pro maminky s dětmi a těhotenské józe. Těhotenskou a poporodní jógu nabízím také v individuálních lekcích. Sama mám dva malé syny, první se narodil 2018 a druhý 2021.

jogazeny@gmail.com, tel: 773 505 454

Eva Tycová

lektorka obličejové jógy

Jmenuji se Eva Tycová, je mi 41 let a jsem autorkou projektu Jóga pro Tvůj krásnější obličej. Učím ženy, jak mohou pomocí jednoduchých omlazovacích technik docílit krásnější, pevnější a zdravější pleti. 

Obličejová jóga si ke mně našla cestu před třemi lety a od té doby ji cvičím téměř denně, nejsem totiž fanoušek invazivních zákroků, chci si zachovat svou mimiku a vypadat stále jak já.

Vždy jsem měla ráda pohyb, hlavně fitness a jógu, a tak mi i cvičení obličejových svalů dávalo opravdu smysl. Tato metoda mě naprosto uchvátila, a proto jsem se vrhla rovnou do studia lektorského kurzu obličejové jógy. Nyní mé znalosti a zkušenosti předávám ženám, které se chtějí cítit lépe, chtějí o sebe více pečovat a dopřát si tak velmi důležitý čas pro sebe. 

Kontakt:

eva@oblicejbezvrasek.cz

IG eva.oblicejovajoga

FB Obličej bez vrásek

Alena Svobodová

lektorka

Život je cesta a dokud máme kam jít, žijeme! Někdy jsme na kopci, někdy pod ním, vždy se máme co učit. 🙏
Jóga je pro mě báječnou kombinací klidu, lásky a poznání sama sebe. Fyzické cvičení v kombinaci se ztišením mysli mi opakovaně odkrývá mnoho nového k prozkoumání a probádání. Představuje pro mne nekonečný pramen života a lásky.
Ke svým lekcím Vnitřního úsměvu jsem došla na základě vlastních zdravotních problémů, které mne donutily podívat se na můj život z jiné perspektivy a začít měnit některé návyky, přesvědčení a názory včetně stravování.
Ráda bych i ostatním zprostředkovala to, čím jsem si v posledních letech musela prošlapat svou cestičku a co mi dnes pomáhá cítit se zdravá a fit. Lekce vnímám také jako sdílecí platformu, kde se můžeme vzájemně podpořit v uzdravování a hledání nových cest ke zdraví a radosti. Individuálně nabízím poradenství v rostlinné stravě a léčení reiki.
Kontaktovat mne můžete na tel: 
+ 420 602 374 929

Kateřina Jiřincová

lektorka

Jmenuji se Kateřina Aiola Jiřincová.
Je toho mnoho, čím jsem, a možná ještě víc toho, co nejsem. Jsem průvodkyně,
terapeutka s léčivým hlasem a dotykem, milující žena, máma a přítelkyně, ale i úplně
normální ženská s obyčejnými starostmi a životem. Umím se vznášet vysoko ve
Vesmíru, ale i stát pevně nohama na zemi.
Na „duchovní cestu“ jsem se vydala před více než dvaceti lety a za tu dobu absolvovala mnoho kurzů, seminářů i přednášek. Tisíckrát spadla a zase se zvedala, ztrácela se a znovu nacházela, abych nakonec zjistila, že není nic víc ani méně, než „obyčejný“ život v pravdě a lásce. A ač to zní velmi jednoduše, kvůli různým blokům, strachům, rodinným programům i traumatům, je cesta k tomu pro mnoho z nás trnitá a často s velkými překážkami. Vtip je ale v tom, že jediný, kdo může změnit to, že jsme nešťastní, jsme my sami. Naše nastavení se dá přepsat velmi jednoduše. Stačí se jen rozhodnout a začít pro to něco dělat. A tak jsem ze všeho, co jsem se naučila a vyzkoušela v kombinaci s tím, co je mým darem, poskládala jednoduchý systém provázení a léčení lidí. Mými nástroji jsou mé srdce, léčivá energie a hlas, intuice, komunikace, spolupráce a vedení v pravdě a lásce. Kromě soukromých terapií a
energetických masáží, dělám i skupinové meditace s posvátnou geometrií, které jsou hluboce transformativní a téměř vždy na konkrétní téma, například – vnitřní dítě, iluze, archetypy vnitřní ženy, otevření srdce, jak si přát atd..
Má cesta je cesta srdce a odvahy. Když se člověk opravdu rozhodne, že chce ve
svém životě něco pochopit a změnit, dovolí si vidět souvislosti a možnosti, pomůžu
mu najít, co hledá a vykročit. Dál ale musí jít každý sám za sebe.
Kontaktovat mě můžete na tel: 733 712 099
nebo mailu: katkajirincova@gmail.com

Bára Duchková Kavková

lektorka

Cesta mé transformace začala v roce 2011, kdy jsem se poprvé stala maminkou. Tehdy jsem ucítila velkou potřebu změny v sebepoužívání, sebevnímání, komunikaci, potřebu potkat se se svými stíny, přijmout je a začít žít vědomě. 
Došlo mi, že moje poslání bude jiné, než obor zdravotnický záchranář, který  jsem tehdy studovala na ZČU. 
Od té doby jsem prošla několika různými kurzy, semináři, výcvikem v alternativní psychoterapii a rodinných konstelací. Tu největší školu mi ale přináší život sám. Nyní už jsem maminka tří dětí, manželka a hlavně žena, co následuje své srdce.
 
Pořádám pravidelné ženské kruhy, celodenní semináře, individuální průvodcování, intuitivní masáže i vícedenní akce. 
Pokud Tě něco z výše uvedeného volá, budu se těšit na naše setkání. 
                00420 605 216 375