Lektoři

Jana Baliharová

Jmenuji se Jana Baliharová. Vystudovala jsem lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a několik let jsem se věnovala vnitřnímu lékařství. Po mateřské dovolené jsem ale potřebovala se svým životem naložit jinak. Hledala jsem cestu, jak žít zdravěji, spokojeněji, vědoměji a jak se stát dobrým průvodcem životem pro své dvě dcerky. Mou cestu zkřížila jóga. Setkala jsem se s ní poprvé v roce 2009 a od té doby provází můj život s postupně zvyšující se intenzitou. Putování s jógou mne nakonec zavedlo až k jejímu hlubšímu studiu kurzu pro trenéry B na České akademii jógy (akreditačně pod FTVS Univerzity Karlovy Praha), kde nyní také vyučuji. Sdílení jógové cesty se postupně rozrůstalo, a tak se dnes setkáváme při józe ve studiu Sat Nam.

Jóga je pro mne život a život je jóga. Kromě zdravého pohybu, harmonizace těla, dechu i mysli mi poskytuje prostor, ve kterém mohu lépe naslouchat a rozumět sama sobě, ostatním i světu kolem. Jak v sobě ve světe rychlého tempa a změn nacházet vnitřní klid a jak žít se sebou i se svým okolím v harmonii.

Mezi ty, kteří mne po stránce jógy ovlivnili, patřili či patří Míla Sávitrí Mrnuštíková, Lenka Oravcová, manželé Hoškovi, Roman Kepka, Bija Bennettová, sv. Vishwandanda a vlastně všichni, kteří inspirovali můj život. Mezi ty patří Ramana Mahariši, Paul Brunton, Eduard Tomáš, Rudolf Skarnitzl, Eckhart Tolle, Will Bowen…., ale i mnoho těch, jejichž jména nejsou veřejně tak známá, ale jejich zásluha na cestě neméně důležitá… má rodina, nejbližší přátelé a konec konců všichni lidé kolem mne, protože interakcí s okolím se člověk nejvíce dozví sám o sobě.

Těm všem děkuji!