O lekcích jógy

Kde a kdy s námi můžete cvičit

Během lekcí se krom klasického přístupu jógy setkáte i s jógou Svámího Gítánandy, jehož dechová cvičení vedou ke správné dynamice a mechanice dechu a tím pak nejen podporují zdravé držení těla, ale pomáhají harmonizovat i vnitřní pochody těla na úrovni orgánové a jemnohmotné. Setkáte se i s prvky jógové terapie, která propojuje jógu s prvky fyzioterapie a pomáhá podporovat zdravé držení těla a zdravé pohybové vzorce. Cílem je uvědomování si a používání zdravých pohybových vzorců i v každodenním životě. Jógové realizování pohybu (tedy vedení plné pozornosti ke cviku), koncentrační techniky a relaxace zklidňují mysl a pomáhají tak nejen lépe zvládat stres.

Lekce je zahajována kratší úvodní relaxací, následují průpravné cviky v duchu jógové terapie, které připravují tělo na sestavy ásan. Ty jsou věnovány konkrétnímu tématu - sestavy pro zdravá a pružná záda, sestavy pro uvolnění beder a kyčlí, orgánové sestavy, sestavy pro harmonizaci čaker a jiné. V závěru lekce se věnujeme práci s dechem v duchu Gítánanda jógy a celé setkání je zakončeno delší závěrečnou relaxací.

Probíhající kurzy

PODĚKOVÁNÍ A PRÁZDNINOVÉ CVIČENÍ

Milí přátelé jógy, srdečně Vám děkuji za přízeň a hlavně za společnou jógovou cestu! Doufám, že je pro Vás stejně tak inspirativní jako pro mne. Pevně věřím, že nejen já zvenku, ale hlavně i vy sami zevnitř vnímáte posun na své jógové cestě - ať už z pohledu těla, dechu nebo mysli. A protože se mne už ptáte na letní jógový program, s radostí sdílím nové termíny. I po prázdninách Vás čeká spousta zajímavých akcí a mohu prozradit, že přibudou i nové lekce s novými lektory.

PRÁZDNINY 2019 NADÁLE S JÓGOU

Ani o prázdninách se s jógou nemusíte rozloučit. Pro letošní léto jsou vypsány dva intenzivní letní kurzy a také jednotlivé otevřené lekce, na které se může přihlásit každý. Počet míst na letní jógování je omezen.

LETNÍ INTENZIVNÍ KURZY

Letní intenzivní jógový kurz I. (dopolední)15.7. – 19.7.2019 v čase 9:00 – 10:15
Letní intenzivní jógový kurz II. (odpolední)5.8. – 9.8.2019 v čase 17:00 – 18:15

Více informací o náplní kurzů a možnostech přihlašování zde.

JEDNOTLIVÉ LETNÍ OTEVŘENÉ LEKCE

Jednorázová prázdninová cvičení proběhnou na známém místě studia Sat Nam v čase 17:00 – 18:30. Na termíny (níže) se můžete přihlašovat na emailu medena_jana@yahoo.com. Rozpis bude také k dispozici na lekcích na nástěnce před studiem.
TERMÍNY: 8.7., 11.7., 22.7., 25.7., 29.7., 1.8.
Nejdéle den před lekcí se ozvu všem přihlášeným s potvrzením lekce. V případě, že se na nahlášenou lekci nemůžete dostavit, dejte mi, prosím, nejdéle den předem vědět, ať mohu oslovit dalšího zájemce v pořadí.

Skupinové lekce únor 2019 – červen 2019

začínáme v týdnu od 4.2.2019.

PONDĚLÍ17:00 – 18:30ZAČÁTEČNÍCINecvičí se 25.2., 22.4., 3.6.
PONDĚLÍ18:45 – 20:15MÍRNĚ POKROČILÍNecvičí se 25.2., 22.4., 3.6.
STŘEDA8:45 – 10:15JÓGOVÁ TERAPIE**Necvičí se 27.2., 1.5., 8.5.
ČTVRTEK9:00 – 10:30JÓGOVÁ TERAPIE PRO HYPERMOBILNÍ KLIENTY*Necvičí se 28.2., 14.3., 18.4.
ČTVRTEK15:00 - 16:30ZAČÁTEČNÍCINecvičí se 28.2., 14.3., 18.4.
ČTVRTEK17:00 – 18:30POKROČILÍNecvičí se 28.2., 14.3., 18.4.

** V lekci jógové terapie dbáme na nácvik zdravého provedení pohybu a zdravého dechového stereotypu. Součástí lekce jsou i ásany, dechové a koncentrační techniky za účelem harmonizace těla, dechu i mysli. Lekce je pomalejší, klidnější. Je určena pro klienty s různými pohybovými omezeními, které ale nevyžadují individuální přístup. Je vhodná i pro začátečníky.

* V lekci jógové terapie pro hypermobilní klienty je, krom nácviku zdravého provedení pohybu a zdravého dechového stereotypu, kladen důraz na korektní zapojení svalových skupin a jejich posílení. To je u hypermobilních klientů důležitá prevence tzv. „vyvěšování“, které zvyšuje zátěž na vazy a fascie - ty u hypermobilních klientů těžko odolávají tahu a jejich nadměrným vytažením se obtíže spojené s hypermobilitou prohlubují (bolesti zad, nestabilní ramenní,kolenní kloub apod..). Součástí lekce jsou i dechové a koncentrační techniky za účelem harmonizace těla, dechu i mysli. Tato lekce má i části dynamičtější, posilující - přes to se nejedná o power jógu!

Setkáváme se v malých skupinkách (deset až dvanáct lidí) v příjemných, malebných prostorách secesní vily.

Kde cvičíme: Ulice Boženy Němcové 3, Plzeň 1 (cca 50m od zastávky tramvaje č.4)
Co s sebou: pohodlné, volné oblečení na cvičení – ostatní pomůcky na místě
Platba:První lekce je zkušební, kdy můžete zjistit, zda Vám můj přístup k józe vyhovuje. Tato je placena jednorázově; 150,-/90min. Pokud se rozhodnete s námi pokračovat, je kurz hrazen za jednotlivá pololetí (září-leden a únor-červen) se zvýhodněnou cenou 125,-/90minutovou lekci (tedy počet lekcí v pololetí x 125,-). Jedenkrát za pololetí je vyhrazena možnost zrušení lekce bez zástupu či náhrady (z výjimečných důvodů). Případné absence je možné si v rámci daného pololetí nahradit v jiném kurzu po předchozí domluvě. Na náhradu vzniká přednostní právo při odhlášení do 18hod předcházejícího dne před navštěvovaným kurzem.

Individuální lekce

Rádi byste využili individuálního setkání, při kterém se budu moci věnovat pouze Vám?

Můžeme se domluvit na individuální lekci, kterou časově přizpůsobíme Vašim možnostem. Lekce je spojená s rozhovorem v duchu psychosomatického přístupu se zjištěním Vašich zdravotních obtíží, abychom mohli navázat vhodnými cviky, ásanami, dechovými cvičeními, relaxacemi.

Cena: 600,- za 90 minut
Místo a čas: dle osobní domluvy na tel. 774027277 nebo email: medena_jana@yahoo.com

Firemní lekce - pro jednotlivce i skupinky

Bolavá záda, unavené oči, přetažení, zhoršená schopnost koncentrace… Obtíže, které jdou ruku v ruce s většinou dnešních zaměstnání, které ale jóga dokáže pozitivně ovlivnit.

Dopřejte si pauzu k protažení, uvolnění, plnému nádechu a načerpání energie do další práce.

Lekce může proběhnout ve studiu, ale dorazím i přímo k Vám do zaměstnání.

Cena skupinové firemní: 1000 Kč za 60 min dle počtu účastníků a dojezdové vzdálenosti
Cena pro jednotlivce: od 400,- dle dojezdové vzdálenosti
Místo a čas: dle osobní domluvy na tel. 774027277 nebo email: medena_jana@yahoo.com