Lektoři

Jana Konečná

KURZ TRVÁ OD 8.9.2020 26.1.20201, DÁLE OD 2.2.2021 DO 22.6.2021

Kurz „Ranní jóga“ obsahuje prvky klasické jógy i powerjógy. Jedná se o 90 minut, které můžete věnovat pouze sobě a které Vám pomohou naladit se na nadcházející den. Lekce budou obsahovat prvky, jež je možné zařadit do svého denního rytmu i mimo úterý.:)

ÚTERÝ8:30 – 10:00MÍRNĚ POKROČILÍJana Konečnánecvičí se 17.11.2020, 27.10.2020, 8.3.2021

Setkáváme se v malých skupinkách (6-10 osob) v příjemných, malebných prostorách secesní vily.

Kde cvičíme: Ulice Boženy Němcové 3, Plzeň 1 (cca 50m od zastávky tramvaje č.4)
Co s sebou: pohodlné, volné oblečení na cvičení – ostatní pomůcky na místě
Platba: První lekce je zkušební, při které můžete zjistit, zda Vám můj přístup k józe vyhovuje. Tato je placena jednorázově; 150,-/90 min. Pokud se rozhodnete s námi pokračovat, je kurz hrazen za jednotlivá pololetí (září-leden a únor-červen) se zvýhodněnou cenou 125,-/90minutovou lekci (tedy počet lekcí v pololetí x 125,-). Dvakrát za pololetí je vyhrazena možnost zrušení lekce bez zástupu či náhrady (z výjimečných důvodů), garantováno je tedy pro I. pololetí 15 lekcí a pro II. pololetí 17 lekcí. Lekce není aktuálně možné nahrazovat, neboť se jedná o jediný otevřený kurz. Při výjimečných případech je možná osobní domluva.
Cena: 1.875 Kč / I. pololetí, resp. 2.125 Kč / II. pololetí
Kontakt: jana.konecne@gmail.com, tel: 737 655 865

O lektorce

Má cesta k józe začala jako doplněk k aktivnímu sportu (lehké atletice). Slibovala jsem si od ní protažení a uvolnění, ale brzy jsem pocítila pozitivní vliv na svou psychiku. Skok o tyči jsem již dávno opustila, ale u jógy jsem zůstala. Nabízí totiž zároveň pohyb a protažení, uvolnění a zklidnění, což se o závodním sportu říct nedá. Jóga mi pomáhá poznávat sama sebe, být k sobě upřímná, a žít tak spokojenější život.

V roce 2014 jsem dokončila kurz trenérů licence B u Českého svazu jógy, o.s., a stala se tak lektorkou jógy. Později jsem si rozšířila obzory semináři o dětské a hormonální józe. Inspirací jsou mi manželé Knaislovi, Karel Nešpor a Jana Baliharová.

Jóga v mém podání představuje cestu těla, mysli a duše. Cílem cvičení je uvědomění a postupné ovládnutí svého těla a mysli tak, aby duše rozkvétala a stále častěji se jí dařilo zůstat ve vnímání jednoty.

Během lekcí se dotkneme všech důležitých prvků na cestě jógy. Lekce je obyčejně zahajována kratší úvodní relaxací, následují průpravné cviky, které nás připravují sestavu ásan. V rámci pohroužení je zařazována pránájáma (práce s dechem a energií), cvičení stažení smyslů, koncentrační nebo meditační techniky. Lekce je zakončena závěrečnou relaxací. Každé ze setkání má své téma, které se dotýká některých z jam a nijam neboli etických doporučení a návodů vedoucích k životu v rovnováze.

Alena Kykal Csöszová

Zdravím vás, jsem Ája a budu vás provázet lekcemi hatha jógy. Lekce jsou primárně zaměřeny na naučení se a osvojení si principů zdravého pohybu, což je nezbytné pro jógové začátečníky, ale i pro pokročilejší jogíny. Naučíme se základní ásany (pozice) hatha jógy, vyzkoušíme si různé dechové techniky a prohloubíme tak naší zkušenost pránájámy (práce s dechem, s pránou). Každá lekce je zakončena závěrečnou relaxací.

KURZ SE PŘIPRAVUJE.